ПрАТ «Рафалівський кар’єр»

Код за ЄДРПОУ: 13976731
Телефон: (03634) 5-31-93
e-mail: rafalovka_karer@ukr.net
Юридична адреса: Україна, 34374, Рiвненська обл., Вараський р-н, с. Iванчi, вул.Робiтнича, буд. 28
 

Річний звіт за 2014 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Відкрите акціонерне товариство "Рафалівський кар'єр" було створене у 1995 році рішенням засновників на базі орендованого державного майна "Рафалівського кар'єру" та майна товариства з обмеженою відповідальністю "Луцькавтодор". Засновниками товариства були Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській області та ТОВ "Луцькавтодор". ПАТ"Рафалiвський кар"єр" розробляє Рафалiвське родовище базальтiв, яке розташоване на пiвденно-схiднiй околицi с.Iванчi Полицької сiльської ради Володимирецького району Рiвненської областi. Мiсцезнаходження кар"єру в 7-ми кiлометрах на пiвнiч вiд залізничної станцiї Рафалiвка. Родовище зв"язане вiдомчою пiд"їздною колiєю та автомобiльною дорогою з асфальтовим покриттям. Розвiдка Рафалiвського родовища, площею 96га. проведена в 1968 роцi трестом Київгеологiя. Запаси корисних копалин затвердженi протоколом №8884 на засiданнi територiальної комiсiї по запасах корисних копалин Укргеологоуправлiння 28.04.1970 року в кiлькостi 14436,2 тис. куб.м. Проект розробки Рафалiвського родовища базальтiв складений Київським iнститутом Укрколгосппроект в 1980 роцi. В даний час родовище розробляє ПАТ "Рафалiвський кар"єр", який видобуває бутовий камiнь та щебiнь в загальному обсязi 260.1 тис.куб.м. за рiк. Найближчим до родовища населеним пунктом є с.Полицi. Загальними зборами акціонерів від 04.03.2011 року було прийнято рішення про зміну найменування товариство у зв'язку з приведенням діяльності у відповідність до Закону України "Про акціонерні товариства". Було змінено назву АТ з ВАТ "Рафалівський кар'єр" на ПАТ "Рафалівський кар'єр". Важливих подій у розвитку товариства (злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) протягом звітного періоду не було.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Товариство має у своєму складі наступні структурні одиниці: - інженерно-технічні працівники 1 відділ; -гірний цех 3 цеха: - ремонтно-транспортний цех 5 цехів; - транспортний цех 1 цех; - електроцех 1 цех. Дочірніх підприємств, філій, представництв та інших відокремлених підрозділів товариство не створювало. Змін в організаційній структурі товариства порівняно з попереднім звітним періодом не відбувалося.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; У звітному періоді середньооблікова чисельність працівників облікового складу складала - 121 особу. Фонд оплати праці у 2014 році склав 4192 тис.грн. Середньомісячна заробітна плата у 2014 році становить - 3082,00 грн. Фонд оплати праці у 2013 р. складав 4202 тис.грн. Кадрова программа емітента спрямована на підвищення рівня кваліфікації працівників, та забезпечення його відповідності операційним потребам. Для підвищення кваліфікації працівників щоквартально проводиться інструктаж по ТБ, у всіх цехах підприємства. Раз на рік всі працівники проходять повторне навчання правил ТБ з послідуючою перевіркою знань. Робітники, які переходять з одного цеху в інший проходять дводенне навчання правил ТБ та здають екзамен з видачею посвідчень згідно професій.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Товариство не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; ПАТ "Рафалівський кар'єр" не проводить спільну діяльність з іншими організаціями, підприємствами, установами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Протягом звітного періоду пропозиції з боку третіх осіб щодо реорганізації товариства не надходили.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Згiдно наказу №7 вiд 04.01.2004року "Про облiкову полiтику" вiдповiдно до п.5 ст.8 Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.1999року №996-ХIV товариство встановило таку облiкову полiтику: -при веденi бухгалтерського облiку i формуваннi фiнансової звiтностi керуватися Законом України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" i Положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку; -знос МШП нараховувати у розмiрi 100%; -амортизацiю основних засобiв нараховувати прямолінійним методом з дотриманням вимог Податкового кодексу України; -вибуття запасiв здiйснювати за такими оцiнками: а) матерiалiв i сировини - за iдентифiкованою собiвартiстю; б)палива, запасних частин - за iдентифiкованою собiвартiстю; в) готової продукцiї - за нормативними витратами; г)товарiв у роздрiбнiй торгiвлi - за цiнами продажу; -згiдно П(С)БО 16 " Витрати" витрати вiдображати на балансових рахунках класу "90,91,92,93,94" без використання класу "8" рахункiв (витрати за елементами).
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Підприємство ПАТ "Рафалівський кар"єр" спеціалізується на переробці будівельних нерудних матеріалів. Основна продукція - щебінь,який випускається в широкому асортиментна саме: -щебінь фр. 70х120мм,40х70мм, 20x40мм, 5x20мм, 16x22мм, 11x16мм, 8x11мм, 5x8мм. Основними споживачами продукції являються : -ППНИ " Гран-Інвест" 4 881,3 тис.грн -ШБУ -63 Ковель 162,8 тис.грн -Ф-я Маневичі ДЕД 279,3 тис.грн -ТзОВ "Кодет" 203,3 тис.грн -ТОВ "Обіо" філія "ЖЗІМ" 2498,4 тис.грн -ТзОВ "Ідея" 469,8 тис.грн -Ф-я "Маневичі автодор" 119,6 тис.грн -ТОВ ІПГ "Майстер" 243,1 тис.грн -ТзОВ завод "Техно" 7837,5 тис.грн -ПП "Володимирець-Агрошляхбуд" 1495,2 тис.грн -ФОП "Лищук Діна Дмитрівна" 415,9 тис.грн -ПрАТ "Волиньводгосп" 277,4 тис.грн -ТзОВ "ПРОДМАСТ" 505,4 тис.грн -ТзОВ "АМіЛа" 163,1 тис.грн -ТзОВ "ДОФ-Арбо" 415,0 тис.грн -ФГ "Поліський колос" 188,9 тис.грн Підприємство експортує також продукцію: -ТзОВ "Русмет" (Росія) 3882,4 тис.грн -000"БелНерудПродукт" (Росія) 1625,4 тис.грн Галузь перспективна. Основним конкурентом є ПАТ "Томашгородський щебзавод".
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Суттєвого вiдчуження активів за останні п'ять років не відбувалось. Придбання за відповідний період: У 2010 році було придбано дробарку перехідну самохідну (1410 тис. грн.). У 2011 році було придбано дробарку СМ-16 (866,7 тис. грн.), компресор ЭК-9 (45,9 тис. грн.) У 2014 році було придбано автомобіль ВАЗ 2109 (25,8 тис.грн), зварочний апарат (8 тис. грн), котел "Кальвін-100" (60,0 тис. грн.), камера відеонагляду (31,3 тис. грн.). Будь-якi значнi iнвестицiї або придбання, пов'язанi з господарською дiяльнiстю Товариство не планує.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочинів з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами не було.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основні засоби товариство використовує у своїй діяльності для виробництва та видобуття корисних копалин. Пiдприємство використовує власнi основнi засоби оцiнка яких у облiку, формах звiтностi достовiрна. Надходження основних засобiв пiдтвердженi первинними документами та оцiненi по вартостi придбання. Вибуття пiдтвердженi вiдповiдними документами. Законсервованих основних засобiв не має. Основнi засоби емiтента знаходяться за мiсцем реєстрацiї пiдприємства. Особливостей по екологiчних питаннях, якi б могли позначитися на використаннi активiв пiдприємства не спостерiгається. Iнформацiя щодо планiв капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв, характер та причини таких планiв, суми видаткiв, в тому числi вже зроблених, опис методу фiнансування, прогнознi дати початку та закiнчення дiяльностi та очiкуване зростання виробничих потужностей пiсля її завершення - вiдсутнi.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Головною проблемою є низька платоспроможнiсть замовникiв.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; В 2014 роцi штрафи і компенсації за поручення чинного законодавства не виплачувались.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Дiяльнiсть пiдприємства фiнансується за рахунок власних коштiв та з залученням кредитів. Залучення додаткових машин та устаткування та розширення ринків збуту можуть посприяти покращенню ліквідності товариства.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Укладених i не виконаних договорiв немає.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Планується збiльшити випуск камене-щебеневої продукцiї, та знайти новi ринки її збуту. Надавати транспортнi послуги по перевезенню щебеневої продукцiї споживачам. Проводити охороннi заходи по збереженню рекультивованих земель. Покращити рекламу виготовленої продукцiї.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; На перспективу з метою збільшення запасів родовища є можливість провести геологічну дорозвідку на північний захід від існуючого кар'єру в сторону с.Іванчі в межах 300м. вибухонебезпечної зони на площі біля 22 га на малопродуктивних землях Полицької сільської ради. За прогнозами це дасть можливість збільшити балансові запаси високоякісною сировиною 4300 т.м.куб. Основними напрямками розвитку гірничих робіт передбачається проведення розкривних і видобувних робіт в південній частині кар'єру в межах земельного відводу для відпрацювання запасів. Обрахунки затрат на проведння геологічної розвідки ще не проводились.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; У звітному періоді товариство не виступало стороною у судових справах.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Інша суттєва інформація відсутня. Аналітична довідка про результати діяльності товариства за останні три роки не складалась.